הקשר בין ממשק משתמש וסייל בזארה

אתמול, שוב רעש הסטודיו סביב הויכוח הרגיל שלנו – עד כמה מותר למתוח את הגבול שבין שימושיות לאסטטיקה ובעצם עד כמה אפשר לסמוך על האינטליגנציה של הגולש הממוצע.
כל סטודנט שנה א' לעיצוב מכיר את תיאורית שני ה-F ים ( form מול function ) ועיצוב נכון שנע על התפר שביניהם. אז, כהרגלנו, נכנסנו ל useit.com של גורו השימושיות, הדוקטור Jakob Nielsen, כדי להשתעשע קצת.

תמיד מצחיקה אותי העקשנות שלו, להפשיט את האינטרנט. אני מכיר את האתר הזה לפחות 10 שנים, כל עולם האינטרנט עבר תהפוכות מטורפות, אבל אצל יעקוב (… נו. הדוקטור) הזמן כאילו עצר מלכת.
שני הטורים, הצהוב והתכלת, עומדים זקופים ומסרבים להתקפל – תמונה אחת לרפואה לא תמצאו שם, לפחת לא בעמוד הבית.
מעניין אם גם הבית שלו, זה שבעולם האמיתי, נראה ככה. שימושיות נטו – קירות לבנים, או אולי במקרה שלו תכלכלים, בעצם הרבה יותר מעניין איך הוא נראה, או יותר נכון איך הוא מתלבש. האם גם הוא, בדומה לסטיב ג'ובס, לובש ג'ינס וטי-שירט שחורה?
ניסיתי להיזכר איך נראית התמונה שלו, בגב הספר שכתב, אותו קראתי לפני הרבה שנים. טוב האמת שלכולם אני מספר שקראתי את הספר, אבל בפועל בקושי צלחתי את 20 העמודים הראשונים.
לא התעצלתי, נכנסתי לאתר קבוצת האם של יעקוב -(Nielsen Norman Group (nngroup.com ושם בתחתית העמוד, הופיעה התמונה הזאת – יעקוב, הוא הראשון משמאל:

פתאום הכל הסתדר לי, האתר שלו, הוא פריסה של הבגדים שהוא לובש – שני מלבנים אנכיים מקבילים זה לזה בצבעים צהוב ותכלת.

כשאני חושב על זה. גם מר ג'ובס דיי מושפע מהבגדים שהוא לובש, רק כשאצלו – הנוסחה היא שחור, עם פינות מעוגלות.

מה זה בעצם אומר? הרי בינינו, ברור שמאחורי כל אחד מהחברה' האלה, עומדת בת זוג שמלבישה אותו, או לפחות מטילה ווטו על המלתחה שלו.
כלומר לסייל בזארה יש הרבה יותר משקל מלכל מחקר, מקיף ככל שיהיה, בנושא  GUI, UX או כל צירוף אותיות אחר שכולל U.

השלב הבא שלי יהיה לבדוק מה לובשים המעצבים ב designers republic ואיך נראה הארון של אריק ג'ורדן מ-2advanced, אבל את זה אני אעשה אחרי שאלך להחביא מאשתי את כל חולצות ההוואי שלי, אלו שמתכתבות ממש יפה עם האתר שלנו.

2 תגובות על הקשר בין ממשק משתמש וסייל בזארה

  1. מאת קרן‏:

    שכח מזה. אין סיכוי בעולם שאני נותנת לך לצאת מהבית ככה.

  2. מאת דנה‏:

    אהבתי! זאת גאוניות להשוות ביניהם. ושתגיע אלינו אתה יכול לבוא עם החולצות אין סיכוי שמישהו כאן יזהה אותך…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


תשע + = 12

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>