ישראל – גן עדן למפתחי iPhone

אנחנו פעילים כבר הרבה שנים ברחבי העולם הדיגיטאלי תמיד כמפתחים או מעצבים ומעט מאוד כייזמים.
השבוע ישבתי עם חברים טובים שלי ששחררו ל- app store, אפליקצית iPhone חדשה עליה עבדו, לפחות לפי מה שזכור לי, חצי שנה. היה לי כיף לשמוע (ולמרות שקצת קינאתי) שהאפליקציה דורגה במקום הרביעי בארץ במספר ההורדות, אבל הרבה פחות נהנתי מפיסת המידע השולי, שמה שהביא אותם למקום הזה, היו 50 הורדות של האפליקציה. 50 הורדות בתשלום (של 0.99$) שולחות אפליקציה בארץ לראש הדירוג.

מאיזשהי סיבה, משתמשי ה- iPhone בארץ, ממהרים לפרוץ את המכשיר, עוד לפני שהספיקו לעשות בו שיחת טלפון אחת – הכל כדי לא לשלם על הורדת אפליקציות. אני יודע שאני נשמע צדקן, טרחן, אולי גם קצת מתנשא, אבל בכל זאת, 50 הורדות (כשאחת מהן שלי) – מה זה אומר על העתיד של התעשייה שלנו בארץ.

נזכרתי שלפני כמה שנים, השתתפתי בכנס של מפתחי פלאש שהנושא שלו היה – פלאש ועברית, או יותר נכון, למה חברת מקרומדיה לא משקיעה בפיתוח תמיכה מלאה בעברית. בקושי התאפקתי מלשאול את הפאנל "כמה מביניכם ממש טרחו לקנות את התוכנה? לפני שאתם באים בדרישות לגוף מסחרי להשקיע בנו משאבים …"

בשנות השבעים היה קמפיין מאוד מסיבי ומאוד מוצלח, שהמטרה שלו היתה לחנך לא לקטוף את פרחי הבר. נראה לי, שכדאי שהפעם נשקיע בלחנך את הילדים שלנו לערכים קצת פחות יומרנים, וגם קצת יותר בסיסיים – אולי משהו כמו "בואו לא נגנוב" ?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


× 7 = ארבעים שתיים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>